Zpět

Potěšte svého maturanta „stodvacítkou“

Dárek za maturitu: „stodvacítka“ matrace. Bude se mu líbit, uvidíte.

Není „stodvacítka“ jako „stodvacítka“

Možná jste si po přečtení nadpisu tohoto článku vzpomněli na starou škodováckou stodvacítku a říkali jste si: „Co je to za nesmysl?! Přece chci odměnit své dítě praktickým a spolehlivým dárkem! Maturita je hodně náročná, proto si zaslouží stylovou odměnu.“ Zcela s vámi souhlasíme, proto vás hned vyvedeme z omylu. Nebudeme vás nabádat ke koupi ojetého veterána, ale seznámíme vás s matracemi o nevšední šířce 120 cm.

Ideální pro aktivní odpočinek

Stodvacet centimetrů není úplně běžný rozměr matrace. Je větší než jednolůžko, menší než manželská postel. Hodí se lidem, kteří tráví v posteli čas aktivně: sledují televizi, pracují na notebooku, pletou, háčkují, apod. Anebo se jen rádi roztahují a milují maximum prostoru. Poznáváte vašeho teenagera? Právě do studentských pokojů je tento rozměr matrace ideální. Poskytne dost místa na spaní a zároveň pro věci, které každý teenager kolem sebe nutně potřebuje.

Dívejte se na tuhost, prodyšnost a potah

Přemýšlíte, že to není až tak špatný nápad? Abychom vám ulehčili rozhodování při výběru, přinášíme vám pár tipů, jak by „stodvacítka“ matrace pro teenagera měla vypadat:

  • Zhruba do 15-19 let se lidská páteř rychle vyvíjí, proto je nutné zabezpečit její odpočinek. Vhodnou oporu a maximální odpočinek jí při spánku poskytne spíše tužší matrace.
  • Máte-li pocit, že váš teenager už neroste, dopřejte mu anatomicky tvarovanou matraci s dobrými ortopedickými vlastnostmi.
  • Kvůli odvodu vlhkosti vyberte matraci z prodyšných materiálů a umístěte ji na rošt, který provzdušnění ještě víc podpoří.
  • Velmi důležitý je také potah matrace. V mnoha případech poskytuje kromě ochrany jádra matrace ještě další vynikající vlastnosti (odvádí statickou elektřinu, vyrovnává termoregulaci těla, izoluje...). Měl by být snímatelný a pratelný alespoň na 60°C (při této teplotě se zničí většina roztočů). Protože manipulace se 120 cm širokou matrací je dost náročná, trvejte na dělitelném potahu na dvě poloviny.

Doporučujeme vám...

Z naší nabídky jsou pro teenagery vhodné např. matrace Šárka Top nebo Xena Trio. Obě dvě jsou konstruované speciálně pro dospívající, čemuž odpovídají i jejich potahy dostupné v různých barvách nebo s atraktivními motivy lebek a cyklistů. Až si vyberete konkrétní matraci, v jejím detailu v kolonce pro výběr velikosti klikněte na rozměr 120x200 cm.

Pokud si nebudete čímkoliv jisti, zavolejte nám na naši infolinku 734 780 402, rádi vám poradíme.