Nejčastější dotazy

 Jak vybrat matrace do postele:

  • Charakter užívání matrace - ujasnit si, kde bude matrace umístěna či pro koho je určená (pro děti, na chatu).
  • Rozměr matrace - změřit vnitřní část postele (a máte přesný rozměr matrace a roštu do postele).
  • Tvrdost matrace - obecně se doporučuje matrace středně tvrdá, ale záleží jen na Vás, co je Vám příjemné a pokud si nejste jisti, tak si vyberte partnerskou - oboustrannou matraci a určitě neuděláte chybu. Jak zvolit správnou tuhost matrace.
  • Zdravotní problémy - pokud máte potíže, tak pro zdravý spánek a zmírnění obtíží nabízíme matrace s línou pěnou = paměťovou pěnou = chytrou pěnou, která se přizpůsobí Vašemu tělu podle absorbovaného tepla a tlaku na matraci. Matrace s línou pěnou v kombinaci se studenou jsou ideální volbou matrace.
  • Rošty do postele - nejvhodnějším podkladem je lamelový rošt do postele, díky kterému dochází k dostatečmu odvětrávání matrace, více na lamelové rošty do postele.
  • Cena matrace - určitě to záleží na Vás, ale na svém zdraví by se nemělo šetřit. Je to investice na dlouhou dobu. Životnost je delší než u levných matrací. Ale to vše zjistíte až se na matracích vyspíte. Zeptejte se svých přátel - doporučení je nejlepší rádce a my víme, že budete 100% spokojeni.
  • Potah matrace - u každé matrace je vybrán nejlepší potah pro danou matraci s ohledem na použité pěny. Potahy jsou u téměr všech matrací dělitelné na dvě poloviny pro snadné praní v pračce. Na matraci doporučujeme určitě matracový chránič, který, zaručí vyšší čistotu matrace a tím prodlouží i životnost matrace.
  • Váha - váhovou kategorii si zkontrolujete u každé matrace a pokud potřebujete matraci nad 140 kg nebo matrace s vyšší nosností klikněte zde.

 Pokud potřebujete poradit s výběrem matrace - zavolejte na + 420 734 780 402 nebo napište na: matrace‌‌M‌‌matrace-best.cz rádi Vám poradíme.

Dobré rady:

Pro delší životnost matrace doporučujeme pořídit si matracový chránič. Každý člověk je někdy nemocný a to vše zůstává v matraci. Pokud máte matracový chránič, tak ho stačí vyprat na 60° C nebo na 90° C a máte jistotu, že je vše čisté. Kvalitní matrace musí být dobře prodyšné.
Pozor na výšku matrace a výšku roštu. Matrace by měla být vsazena do rámu postele. U vysokých matrací si změřte výšku, aby Vám matrace nezakryla čelo postele. Spočítejte si také celkovou výšku i s postelí, aby se Vám dobře z postele vstávalo (některé postele mají nastavitelnou výšku kování).

Jaká matrace je lepší? Ze studené pěny nebo z líné pěny?

Každá matrace vytváří jiný pocit a jinak reaguje. Matrace ze studené pěny jou krásně pružné a hned se Vám přizpůsobí. Matrace z líné pěny reagují na teplo a podle absorbovaného tepla přizpůsobí tvar Vašemu tělu a jakékoli váze. Pokud spíte hlavně na boku, tak jsou pro Vás ideální matrace z líné pěny. 

Je lepší společná matrace nebo dvě matrace do manželské postele?

To je častá otázka, kterou si kladou zejména mladé páry při nákupu první společné matrace. S dvěma samostatnými matracemi se mnohem lépe manipuluje a snadněji se otáčí. Když si pořídíte společný matracový chránič, tak se zmírní rozestup mezi matracemi. Výhodou matrace na jednolůžko je, že si můžete vybrat partnerskou matraci – oboustrannou matraci. V tom případě si každý z partnerů může zvolit jinou tuhost – stranu podle toho co je mu příjemné. Téměř všechny matrace mají pratelný potah a u jednolůžka se Vám vejde do klasické pračky. Možná si pořídíte i polohovatelné rošty a ty můžou být jen u jednolůžek. Pokud i přesto toužíte po romantice společné matrace, tak si stačí vybrat. Každá matrace lze vyrobit v dvojlůžku, stačí si vybrat rozměr. Matrace vcelku má také své výhody.

Jaká je správná šířka matrace do postele?

Správná velikost matrace a lůžka je dalším předpokladem kvalitního spánku. Šířka matrace pro jednoho člověka by měla být minimálně 80 cm – ideální šíře dvojlůžka je 180 cm. Délka by pak měla přesahovat alespoň o dvacet centimetrů výšku člověka. Téměř všechny matrace vyrobíme v atypickém rozměru. Prodloužení matrace na 210cm je + 10% a prodloužení o 20 cm tj. rozměr 220cm je + 20 % z částky matrace.

Existují matrace speciálně pro ženu a pro muže?

Podle odborníků má drobná žena často mnohem dříve proleženou matraci než mohutný muž – a to v oblasti zadečku. Tlak vyvíjený na matraci je zde větší než v jiných partiích. U pánů pak bývá postel nejvíce zatěžována v oblasti břicha. A právě tomu se přizpůsobují takzvané partnerské matrace. Proto jsou matrace rozdělené do sedmi zón, které mají různou tuhost. Mohou se tak přizpůsobit nejen rozdílné výšce či váze, ale také různému zatížení v jednotlivých partiích. Partnerské matrace zpravidla bývají oddělené i barvou, pro ženy jsou určené ty světlejší pěny, pro muže jsou určené tmavší pěny -  Zónování matrací.

Proč používat anatomický polstář?

Anatomický polštář přispívá ke zdravému spánku. Umožňují svalům šíje a ramenou úplné uvolnění - poskytují oporu tam, kde je to nutné, ale nepůsobí protitlak. Poskytují měkkost a pohodlí . Přispívají zejména ke správné poloze krční páteře a zvyšují komfort při spánku. Anatomické polštáře tvoří vhodný doplněk pro matrace a rošty. Pokud si vyberete matrace u nás, tak dostanete ke každé matraci polštář Lenošek z líné pěny v hodnotě 990,- Kč ZDARMA.

Je důležitý polštář?

Ani sebelepší matrace a rošt však nezaručí kvalitní spánek, pokud máme nevhodný polštář. Velké péřové kreace našich babiček jsou dávno překonány. Jednak existuje řada hypoalergenních materiálů a jednak vhodnější je menší polštář, který podpírá krk, ale nevyvrací hlavu v nepřirozeném úhlu. Také zde je možné doporučit jako materiál zmiňovanou „línou pěnu“. Zajistí nám sladký spánek a příjemné probuzení.

Je důležitý rošt do postele?

Pokud má matrace splňovat vše, co od ní čekáte, musíte ji zkombinovat se správným roštem do postele. Zde je také důležité, aby se přizpůsobil vašemu tělu. Navíc jde o investici na delší dobu. Zatímco matraci se doporučuje z hygienických důvodů po sedmi letech vyměnit, rošt může mít člověk na doživotí. Rošty do postele zajišťují také ventilaci matrace. V nabídce najdete lamelový rošt, polohovatelný rošt, motorový rošt a pevný rošt v rámu. Odborníci ze studia zdravého spaní doporučují lamelové rošty do postele, které mají minimálně 28 a více lamel. A proto na našich stránkách najdete jen to nejlepší co trh nabízí.

Jak vybrat rošt k matraci?

U popisu matrace máte vždy uvedeno jaký doporučujeme rošt do postele. Na latexové matrace se hodí jak pevný lamelový rošt, polohovací rošt tak i motorový rošt. Nedoporučuje se uložit na desku (matrace musí dýchat). Latexové matrace jsou ohebné a skvěle se přizpůsobí polohování roštu. Pružinové matrace – nejvhodnější uložení je na pevnou desku nebo pevný rošt. Matrace z pěny Flexifoam, matrace z líné pěny a matrace ze studené pěny, matrace z bio pěny, matrace gelové, matrace z Curem pěny – doporučujeme uložení na lamelový rošt.

Jaká je průměrná životnost matrace?

Průměrná životnost matrace se pohybuje v rozmezí 5 – 10 let. Především s ohledem na hygienické hledisko doporučujeme omezit dobu užívání matrace a po uplynutí její životnosti ji vyměnit za novou. V posteli trávíte minimálně 1/3 života, nešetřete proto na úkor svého zdraví.