Zpět

Jak pečovat o své lůžko během nemoci?

Přepadl vás zákeřný bacil a vám nezbývá nic jiného, než se statečně potit v posteli? Je ovšem vaše postel vhodně připravena na všechny neduhy a strasti nepříjemné virózy? Poradíme vám, na co si dávat pozor!

 

Matrace

Nesázejte na to, že vaši matraci ochrání pouhé prostěradlo! Obzvlášť ne ve chvílích, kdy rtuť vystoupá k horní hranici kapacity teploměru a vy si pomyslíte, že takhle jste se naposledy potili leda v sauně.

Nadměrné pocení během stonání je běžnou záležitostí. Mokré pyžamo ale není bohužel jediným textilem, kterému byste měli věnovat pozornost. Škodlivé mikroorganismy si v potu libují! Počítejte tedy i s velkou pravděpodobností, že skrz propocené prostěradlo "doběhnou" až do matrace.

Velmi účinným pomocníkem je chránič matrace. Ochrání matraci nejen před znečištěním, ale výrazně prodlouží její životnost. Zachycuje tělní tekutiny a prodyšnost zabraňuje možnosti tvorby roztočů v matraci.

V případě, že jste si jej nestihli pořídit, doporučujeme po uzdravení matraci kompletně vysát, očistit vlhkým hadříkem a nechat ji ve vzpřímené poloze řádně vyvětrat v blízkosti okna.

 nemoc matrace

Povlečení

Při intenzivním pocení věnujte také zvýšenou pozornost materiálu, ze kterého je vyrobeno povlečení. Při nemoci je vhodným materiálem 100% bavlna. Dobře dýchá a saje pot.

Přikrývka a polštář

Ideálně mějte v záloze náhlradní přikrávku a polštář. Po vypocení tak můžete dát lůžkoviny proschnout a můžete si vzít ty náhradní. Při výběru přikrývky a polštáře věnujte zvýšenou pozornost možnostem údržby. Máme na mysli především maximální teplotu během jejich praní. Ideální teplota je 95°C. Jedině při vysoké teplotě se zbavíte nežádoucích mikroorganismů z vašich lůžkovin. Nedávejte jim jedinou příležitost přežít. :-)


Přečtěte si také: