Latex

Latex je bílá tekutina, kterou byste našli na rostlinách v asijských plantážích, např. kaučukovníku. Vytéká z kůry, když dojde k poškození kmene – na vzduchu se srazí a ránu zacelí. Zároveň odpuzuje býložravce, kteří by si na něm chtěli pochutnat, protože je hořký a mírně jedovatý. Přírodní latex slouží k výrobě syntetického latexu (znáte ho třeba z pneumatik, hadic, těsnění, apod.).

Využití latexu:

Latexové vrstvy jádra matrace jsou tvořeny směsí přírodního a umělého latexu tak, aby vykazovaly antialergické vlastnosti. Liší se výškou jádra, provedením a počtem anatomických zón - 3-zónová jádra poskytují zvýšenou oporu v oblasti trupu, 5-zónová poskytují individuální oporu zvlášť v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a nohou. Vzdušnost zajišťují odvzdušňovací kanálky. Latexové vrstvy dodávají matraci vynikající ortopedické vlastnosti, vysokou elasticitu a mají dlouhou životnost.

Uložení latexových matrací:

Latexové matrace je ideální uložit na lamelový rošt, který podpoří jejich anatomické vlastnosti.

Matrace s vyšším jádrem lze uložit i na laťkový rošt.

Mimo typů vyztužených kokos-latexovou deskou jsou díky svojí vysoké kopírovatelnosti ideální pro použití s polohovatelnými rošty, a to jak mechanickými, tak poháněnými elektromotorem.