Zpět

Tip na dárek k Vánocům: nadělte sobě i svému okolí kvalitní spánek

“K Vánocům nic nechci, hlavně aby byli všichni zdraví.” Kolikrát jste už podobnou větu slyšeli od babičky nebo maminky? Poslechněte je (ale jen napůl) a dejte svým blízkým pod stromeček dárek, který jim zajistí klidný spánek.

Kvalitní matrace pomůže od bolestí zad a tím pádem přispěje k duševní pohodě a celkovému posílení organismu. Alergikům a astmatikům zase nová matrace pomůže zmírnit jejich potíže. Po letech používání se totiž v každé matraci usídlí miliony roztočů, virů, bakterií a plísní.

Výběr matrace není dobré uspěchat. Už proto, že spánkem na ní strávíte (v ideálním případě) 7-9 hodin denně po dobu zhruba 10 let. Připravili jsme proto průvodce, jak při výběru matrace postupovat krok za krokem.

Ale pozor - matraci byste nikomu neměli nadělit jen tak. Raději vyrobte dárkový poukaz na pomoc s výběrem nové matrace a její následné zaplacení. Vyhnete se tak neosobním penězům v obálce a navíc s obdarovaným strávíte společný čas při vybírání.

8 kroků k nové matraci

1. Ujasněte si, kdo a kde bude na matraci spát. Matrace pro děti a dospělé mají rozdílné parametry a je jasné, že matrace v pokoji pro návštěvy bude čelit menší zátěži než matrace v ložnici.

2. Zvažte zdravotní omezení. Pokud trpíte bolestmi bederní nebo krční páteře, vybírejte matraci, která na tyto oblasti klade zvláštní důraz. Ideální je třeba líná pěna a další materiály, které se přizpůsobí tlaku těla.

3. Měřte a važte. Kvůli přesnému rozměru matrace a roštu změřte vnitřní stranu postele. Nezapomeňte také změřit a zvážit sebe. Každá matrace má jinak rozložené zóny tuhosti a jiná se tak hodí pro nižší a jiná pro vyšší spáče.

4. Zamyslete se nad cenou. Na ceně samozřejmě záleží, ale neměla by být na prvním místě. Myslete na to, že matrace je dlouhodobá investice do vašeho zdraví.

5. Vytipujte si na internetu matrace a běžte si je vyzkoušet. Matraci nejde koupit jen tak od oka. Nejprve musíte zjistit, zda vám vyhovuje tuhost a jaký materiál je pro vás nejlepší.

6. Ptejte se na vše, co vás zajímá. Prodavač je v obchodě proto, aby vám poradil. Zatímco vy kupujete matraci maximálně párkrát za život, on je prodává každý den.

7. K nové matraci patří pořádný rošt. Aby matrace poskytovala 100% oporu, musí ležet na pevném roštu. Ideální je lamelový rošt, který matraci zajistí potřebné odvětrávání a prodlouží tak její životnost.

8. Zvažte nákup matracového chrániče. Dbejte na to, aby vaše nová matrace měla snímatelný pratelný potah. Trpíte-li nadměrnou potivostí nebo silnou alergií, pořiďte si navíc matracový chránič. Na rozdíl od matrace jde snadno prát a zbavíte se tak části roztočů.

Doporučujeme vybírat z široké nabídky na našem webu. Mimo jiné tu najdete zdravotní matrace i matrace, na které se vztahuje předvánoční akce, jako třeba na matrace Best Double.