Zpět

Proč si pořídit anatomický polštář

Nemůžete v noci spát? Pořád se převalujete a otáčíte svůj polštář? Je možné, že nemůžete usnout kvůli nevhodnému polštáři. Na příliš vysokém nebo nízkém polštáři se vaše hlava a krční páteř nedokáže uvolnit. Stejně tak se dobře nevyspíte ani na moc měkkém nebo tvrdém polštáři.

Pro váš zdravý spánek jsou nejvhodnější takzvané anatomické polštáře. Ty se, jak název napovídá, dokážou dokonale přizpůsobit tvaru vašeho těla, a vy na nich můžete skutečně odpočívat.

Uvolněte krční páteř

Anatomické polštáře svým tvarem přesně opisují vaše tělo, od ramene až po hlavu.

  • Jsou vhodné pro spaní na boku, ale i na zádech.
  • Díky svému materiálu se plně přizpůsobí vaší poloze.
  • Vaše krční páteř je na anatomickém polštáři přirozeně narovnaná, hlava není nijak zakloněná, a všechny svaly jsou proto úplně uvolněné.

Zdravá krční páteř je v dnešní době zvlášť důležitá, protože patří mezi nejvíce zatížené části našeho těla.

Celodenní práce u počítače a nedostatek pohybu často vede k jejímu zablokování, které způsobuje bolesti celých zad, ale i hlavy. Pokud nemáte čas na pravidelné cvičení, dopřejte vaší krční páteři uvolnění alespoň během spánku.

Investujte do zdravého spaní

Na pohodlném anatomickém polštáři se navíc nebudete tak často probouzet. Váš spánek tedy bude kvalitnější, a ráno se budete cítit mnohem více odpočatí. Zároveň budete předcházet zmíněným problémům spojeným s krční páteří, aniž byste museli vyvinout nějaké úsilí.

Zdravý spánek vás navíc nevyjde nijak draho. Pokud si u nás objednáte matraci, dostanete anatomický polštář zcela zdarma.