Zpět

Na co nezapomenout při výběru matrace?

V životě každého z nás nastane okamžik, kdy si pokládáme otázku, zda není na čase pořídit novou matraci. Nechte si poradit, co je potřeba zvážit pro výběr kvalitní matrace!

 

 

Existují různé situace, kdy si klademe otázku, zda si pořídit novou a lepší matraci. Například při zařizování nového bytu, domu, při stěhování, při potížích se spánkem, v těhotenství a tak dále. Pojďme se společně podívat, co je potřeba zohlednit před samotnou koupí matrace.

1. Pohodlí

Pohodlí je při výběru matrace snad pro každého jedince na prvním místě. Před zakoupením by si člověk měl matraci "oležet" a zjistit, která mu bude nejvíce vyhovovat.

Můžeme vybírat z velkého množství materiálů. Například matrace ze studené pěny, z líné pěny, z bio pěny, latexové matrace a mnoho dalších.

Matraci pořídíme v různých stupních výšky a tuhosti. Někdo dá přednost vyšší a tvrdé matraci, někdo upřednostní naopak nižší a měkčí matraci. Výborným řešením pro páry mohou být oboustranné partnerské matrace.

2. Cena

Matraci vyzkoušíme a konečně najdeme tu "pravou". V té chvíli nás většinou zajímá už pouze cena matrace. Mnoho lidí se některých cen zalekne a pořízení vybrané matrace zavrhne. To je ale velká škoda! Do matrací neinvestujeme přeci každý rok, ale například jednou za 15 let ne-li jednou za 20 let.

Nesmíme zapomínat především na to, že na matraci trávíme zhruba 1/3 svého života, proto bychom měli mít doma kvalitní matraci, nikoliv nejlevnější matraci.

3. Zdraví

"Zdraví na prvním místě!" V životě se tahle věta vyslovuje dost často, ale mnoho lidí se tímto heslem neřídí a u matrací to nebývá jinak. Lidé často zohledňují pouze komfort a cenu matrace, ale zapomínají na kvalitu matrace. Pokud je pro nás zdraví opravdu na prvním místě, můžeme vybírat například z řady zdravotních matrací.

4. Údržba

Někomu může být líto utrácet své peníze za kvalitní matrace i z toho důvodu, že už po chvíli užívání může matrace vypadat nepěkně a zničeně. Za to můžou nejrůznější nehody, například vylité pití v posteli.

V tom případě je vhodné zajistit matraci například chráničem matrace, který si s nehodami poradí a vaši matraci nechá bez poskvrny a vaše nervy také. Přejeme vám hodně štěstí při výběru a mnoho spokojenosti při užívání vaší nové matrace!


Přečtěte si také:

8 základních chyb při zařizování ložnice
Nepoťte se. Spěte!
Nová kolekce matrací vzešla z kombinace prvotřídních materiálů