Zpět

Jak účinně bojovat proti jarní únavě? Spánkem!

Jaro je z hlediska potřeby fyzické energie a vitality velmi náročným obdobím. Mnozí z nás se po dlouhé zimě cítí vyčerpaní, vysiluje nás intenzivnější pohyb, jsme často unavení. O něco těžší to navíc mají lidé trpící alergiemi na pyly právě kvetoucích květin a stromů. Pokusme se nepodlehnout jarní únavě, a začněme s ní bojovat. Jak? Je to jednoduché – dostatečným odpočinkem a zdravým spánkem.

 

Nepodceňujme zdravý spánek

Ač se to někomu zdá jako často omílané klišé, zdravý spánek je pro naše tělo i duši skutečně velmi důležitý. Proto ho nepodceňujme, a spěme v tomto náročném období zdravě – tzn. dostatečně a kvalitně.

  • Pozdější západ Slunce nás sice láká být venku o něco déle, než v zimě, ale o co půjdeme spát večer později, o to natáhněme ranní vstávání. Ideální množství spánku se nedá obecně určit, ovšem každý z nás má určitě vyzkoušené, po kolika hodinách spánku se cítí odpočinutý či naopak ještě unavený. Dospělému člověku by všeobecně mělo stačit 6-8 hodin spánku denně, avšak hodně záleží na jeho způsobu práce a jiné fyzické aktivitě.
  • O kvalitu našeho spánku se postará jak dobře upravené prostředí, ve kterém spíme, tak vhodně zvolená matrace. Každému vyhovuje jiný typ, materiál, konstrukce, proto je důležité věnovat jejímu výběru maximální pozornost.

Každý si najde tu, která mu vyhovuje

Výběr v našem internetovém obchodě je skutečně široký, nabízíme matrace pro všechny členy rodiny. Některé typy matrací dokonce dokážou pomoci ulevit od různých nepříjemných bolestí (zad, beder, kloubů, hlavy), nebo odstranit vleklé poruchy spánku (časté noční převracení, buzení, apod.). Přinášíme vám pár tipů:

Nebudete-li si s výběrem jisti, obraťte se na naši infolinku 734 780 402, rádi vám poradíme. Naše nabídka jistě uspokojí všechny, kteří si chtějí po dlouhé zimě pořádně odpočinout, a pak si s chutí a energií užívat krásných jarních dní plných sluníčka.