Zpět

5 způsobů, jak provonět ložnici!

Věděli jste, že čichové receptory výrazně ovlivňují naše snění a klidný spánek? Které vůně nesmí v ložnici chybět a v jaké podobě? Máme pro vás několik tipů, jak ložnici dokonale provonět! Naše sny podstatně ovlivňují vůně a zápachy. Smrdutý zápach zkažených vajec je základem pro nepříjemné noční můry. Vůně levandule, vanilky, skořice či čokolády působí na naše smysly blahodárně a vede ke klidnému a spokojenému snění. Mozek totiž velmi rychle rozpozná, co je pro váš čich nepříjemné a naopak. Rychle zpracuje a pošle informaci dál a okamžitě tedy ovlivní stav mysli.

1) Esenciální oleje

Roztomilé malé lahvičky s mocným obsahem v pouhých pár kapkách. Přírodní a éterické oleje jsou volně k prodeji a namíchány v nejrůznějších směsích. Oleje tvoří základ aromaterapie. Stačí minimální množství a můžete pozvolna inhalovat vybranou vůni.

Olejíčky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Pozorně si ale přečtěte možné kontraindikace před zakoupením. Například pro těhotné ženy nejsou všechny směsi vhodné.

2) Elektrický difúzer

Nejrychlejší a nejsnadnější metoda, jak provonět celou místnost. Stačí difúzer zastrčit do zásuvky a máte hotovo. K dostání je v nepřeberném množství vůní míchaných například i podle ročního období. Vyzkoušejte a vpusťte do své ložnice třeba ještě léto!

Nynější osvěžovače mají i regulátor intenzity vůně. Výhodou je, že můžete v klidu odejít z domu a vrátit se zpět již do navoněné postele. :-)

Elektrický difúzer ale postrádá veškerou atmosféru esoteriky či romantiky. Budou ho tedy nejspíše preferovat osoby, které dávají přednost rychlému a praktickému využití.

3) Aromatické svíčky

Svíčky svou atmosférou neúprosně vábí a svádí zamilované páry k milostnému aktu. V případě aromatizovaných svíček můžete "ochutnat" i slast, která se ukrývá v samotné svíci. Vanilka nebo skořice bude zajisté správná volba. Nemůžeme si odpustit připomenout, že s voskem si můžete užít i jiný druh napětí a zábavy. :-)

4) Voňavé polštáře

  • Plněné polštáře

Polštáře s levandulí či s výtažky z aloe vera si jistě zamilujete. Jsou skvělým tipem na dárek pro své blízké. Polštáře mají skvělé vlastnosti a jsou vhodné i pro alergiky!

  • Polštářový sprej

Možná jste překvapeni jeho existencí. Spreje obsahují namíchané směsi bylin a květin právě pro váš blahodárný odpočinek. Bohatě postačí, když jednou nebo dvakrát stříknete na polštář a zhruba po jedné minutě na něj složíte hlavu.

5) Vůně květin

Neexistuje přirozenější a opravdovější vůně než je pach živých květin. Pořiďte si do ložnice levanduli či jasmín. Jejich sladká vůně a uklidňující účinky vám pomohou k hlubšímu spánku.Přečtěte si také: