Zpět

Vzdušné matrace pro letní vedra

Horké letní noci jsou jako stvořené pro příjemné posezení s přáteli v zahradní restauraci či romantické procházky ve dvou. Ovšem někteří lidé je moc rádi nemají, protože jim způsobují problémy se spaním – kvůli vedru špatně usínají, často se budí a nadměrně se potí. Účinnou pomoc nabízí vzdušné matrace se systémem AirForce.

Vlhkost v posteli může být nebezpečná

Noční pocení není příjemné pro nikoho. Člověk má mokré pyžamo, povlečení i prostěradlo, což z hlediska hygieny samozřejmě není problém – jednoduše vše dáte do pračky a vyperete. Ovšem co když se pot dostane až do matrace? Kromě vody obsahuje i ionty, minerály, tuky, toxiny a metabolický odpad. To vše zůstává v matraci, pokud ji neochráníte kvalitním potahem.

  • Vlhkost a teplo jsou ideálním prostředím pro život roztočů, bakterií a plísní, které mohou vyvolat nepříjemné alergie, astma nebo kožní vyrážky.

Z těchto důvodů je nutné zajistit dostatečnou prodyšnost matrace.

Seznamte se s matracemi, které dýchají

Vzdušnost matrace ovlivňuje především materiál, ze kterého je vyrobena, a její konstrukce. V naší nabídce naleznete matrace značky Tropico a Slumberland, které jsou vybaveny unikátním odvětrávacím systémem AirForce.

  • Odvzdušňovací kanálky v jádru matrace zajišťují dokonalou cirkulaci vzduchu všemi směry. Při pohybech těla dochází přirozeně k nasávání a vytlačování vzduchu (princip běžné pumpy).

Z těchto extrémně vzdušných matrací doporučujeme např. robustní matraci Forest, Floru s možností volby tuhosti stran, Arabelu se 7 anatomickými zónami nebo oblíbenou Color Visco Wellness. Všechny jsou nyní v akci 1+1 zdarma, takže jejich volbou potěšíte i vaši peněženku.

Lamelové rošty podpoří cirkulaci vzduchu

Prodyšnost matrace podpoříte také lamelovým roštem, který prodlouží její hygienickou životnost a umocní ortopedické vlastnosti. Jen si dávejte pozor při jeho výběru – ne každá matrace se hodí např. na polohovatelný rošt.

  • O vhodnosti roštu k vaší matraci se s námi poraďte na tel. infolince 734 780 402. Rádi vám s výběrem pomůžeme. Naším přáním je, abyste se dobře vyspali i během horkých letních nocí.