Zpět

Vyspěte se ze syndromu návratu z dovolené

Pokud si po návratu z dovolené přijdete pomalí, rozmrzelí a ve stresu, nejste sami. Psychologové tento stav označují jako syndrom návratu z dovolené.

Syndrom návratu z dovolené, mezi jehož další příznaky patří problémy se soustředěním nebo nespavost, může trvat až týden. Běhej něj byste měli co nejvíce odpočívat a především srovnat svůj spánkový režim.

K dovolené totiž neodmyslitelně patří vypnutý budík, odpolední šlofíček a večerní ponocování. Hotelové postele a polštáře navíc nevyhovují každému, takže se z dovolené můžete vrátit rozlámaní.

Prodlužte si dovolenou o jeden den

Velmi důležité je, abyste mezi návratem z dovolené a nástupem do práce měli alespoň den volna doma. Během tohoto dne v klidu vybalíte, aklimatizujete se a celkově se připravíte na nadcházející pracovní den.

Ve volném čase pečujte o domácnost, relaxujte, ale nedívejte se do pracovního e-mailu. S největší pravděpodobností by vás vyděsilo množství práce a poslední večer byste strávili ve stresu z následujícího dne.

V práci zvolte pomalejší, ale pečlivý rozjezd

Jakmile ráno přijdete do práce, vystavte si vedle počítače mušli, pohled nebo jiný suvenýr a jako tapetu si dejte oblíbenou fotku. Kdykoli pak začnete ztrácet klid, podívejte se na talismany a vzpomeňte si na pohodu, která panovala na dovolené.

Než se pustíte do prohlížení úkolů, uvědomte si, že počkaly týden, takže určitě ještě vydrží den či dva. V klidu se proberte e-maily a sestavte si seznam úkolů podle jejich důležitosti. Teprve poté je začněte postupně plnit.

Nejlépe se aklimatizuje vleže!

Abyste měli dost sil na pracovní rozjezd a práce vám šla dobře od ruky, potřebujete se dobře vyspat. Po návratu z dovolené vás možná bude trápit nespavost nebo naopak nadměrná únava, v obou případech byste ale měli vsadit na pravidelný spánkový režim.

Choďte si lehnout ve stejnou dobu a dopřejte si osmihodinový spánek na kvalitní matraci. Pokud ta vaše už potřebuje vyměnit, doporučujeme matraci Fox z líné bio pěny nebo oboustrannou matraci Best Aron. Na obě se vztahuje akce 1+1 zdarma, takže vybavíte celou ložnici za skvělou cenu. Byli jste na dovolené v Egyptě? Pak si vyberte z naší nabídky povlečení z egyptské česané bavlny a můžete se do příjemných vzpomínek ponořit každou noc.