Zpět

Partnerské matrace dokážou divy

Podle starého čínského umění feng-šuej by měla být ložnice harmonickým místem, kam se člověk uchyluje k odpočinku, kde se zotavuje, přijímá energii pro další dny. V podstatě je to jediná místnost, kde člověk nalézá klid a prostor pro sebe a svého partnera. Je to tedy zároveň místnost intimní, proto by ložnice měla být vybavena párovými předměty – matracemi, polštáři, přikrývkami, fotografiemi, kvetoucími květinami, soškami a dalšími vhodnými dekoracemi.

Jedna velká matrace není to pravé ořechové

Možná si teď říkáte: „Jsou to hezké rady, ale jak mám z ložnice udělat příjemné místo, když se celou noc budím a ráno mám tělo celé rozlámané?“ Pokud procitnete pokaždé, když se váš partner přetočí na druhý bok, s největší pravděpodobností bude důvodem vašich spánkových problémů nevhodně zvolená matrace.

Je sice krásné, když se ráno vzbudíte v objetí svého partnera, ovšem jde o draze vykoupenou romantiku. Noční buzení a ranní bolesti zad vám často připomenou, že jedna velká matrace není úplně tou správnou volbou. Ženy a muži mají rozdílnou stavbu těla, často se u partnerů objevují velké váhové a výškové rozdíly. Díky tomu má každý jiné požadavky na tuhost a ortopedické vlastnosti matrace, přičemž jedna matrace velkých rozměrů nemusí být pro oba partnery stejně komfortní.

Jak vyřešit, když chcete spát vedle sebe, ale každý máte jiné požadavky?

Ideální volbou jsou partnerské matrace (někdy nazývané též „oboustranné matrace“) s odlišnou tuhostí ložných ploch. Pouhým otočením můžete zvolit měkčí nebo tužší stranu. Položíte-li dvě partnerské matrace vedle sebe, získáte nejen rozdílné tuhosti a odlišné anatomické tvarování, ale také stejnou výšku lůžka. Partnerské matrace zajistí zdravý a pohodlný spánek pro vás i vašeho partnera. Navíc vybrané z nich můžete nyní získat ve výhodné akci 1+1.

Neváhejte a pořiďte si do vaší manželské postele partnerské matrace. Konečně se dobře vyspíte, ve vaší ložnici vznikne klid a harmonie, a spokojeni budete oba dva.